Oddlužování

Finanční gramotnost

Pomocí našich seminářů, ale i osobních konzultací se snažíme, aby naši klienti porozuměli financím a naučili se snimi správně zacházet, a to v různých životních situacích, ve kterých se nacházíji. Těmito semináři či konzultacemi se snažíme zvýšit či zlepšit jejich finanční gramotnost.

Pod pojmem finanční gramotnost si nepředstavujte nic pohoršujícího. Každý člověk je totiž finanční gramotný, důležité a podstatné ovšem je do jaké míry je finančně gramotný.

Oddlužování – dluhová past

Nejčastějším důvodem, kdy se člověk dostává do dluhové pasti je ztráta zaměstnátní, ale může jím být i neuvážené množství úvěrů.

Pokud se jedná o krátkodobý stav a klient má na svém bankovních účtu alespoň nějakou finanční hotovost, může se z této pasti poměrně rychle dostat. V opačném případě, kdy Vaše příjmy jsou nižší než Vaše výdeje, je zapotřebí jednat hned.

U většiny našich klientů se setkávám s tím, že se bojí nebo stydí někomu říci, že mají finanční problémy. Ze strachu přestanou ale také komunikovat s institucemi, kterým peníze dluží a tím se dostávají do dluhové pasti, ze které se těžko dostává zpět. Tento stav vede k tomu, že se k jejich dluhu připočítává penále a klienti tuto situaci řeší formou braní si dalších úvěrů, kterými překrývají úvěry stávající. Celková dlužná částka tak narůstá a tím rostou i úroky.

Nečekejte na situaci, kdy na Vaše nemovitosti bude vyhlášena exekuce a jednejte hned. Včasné řešení Vašich problémů Vám může ušetřit spoustu peněz a nervů. Spolupracujeme s odborníky, kteří dané problematice nejlépe rozumí a pomohou Vám najít nejlepší řešení, jak z této pasti zpět.